Címlap Hírek Hírek Ismét találkozunk Jobbágytelkén!

Ismét találkozunk Jobbágytelkén! Nyomtatás
Írta: Stoller Antal

Ismét szervezünk találkozót Jobbágytelkén!

FELHÍVÁS

a Jobbágytelki Falunap szervezésének és rendezésének támogatására

Kérjük legyen segítője és támogatója a Vitézi Ének Alapítvány azon törekvésének, hogy a Felső Nyárádmenti Jobbágytelkén Falunapot szervezzen, a Jobbágytelki Kulturális Egyesülettel közösen 2011. 08. 13-án.

Tervezett program:

2011. 08. 12.
- Találkozás a Kultúrotthonban
- „EMLÉKEK” dvd-k lejátszása a tájházi archívumból
- „TÁRSALGÓ” beszélgetés háttérzenével.

2011. 08. 13.
- Ünnepi Mise a templomban
- Falumúzeum meglátogatása
- Közös séta a Tájházba,
- Beszélgetés. helyi kemencében sült kalács és házi pálinka

- Műsor a Kultúrotthonban helyi és vendég együttesekkel
- Táncház

A program előkészítésének, megvalósításának költségeihez, sajnos nincs pályázati támogatás, ezért kénytelenek vagyunk segítséget kérni a barátoktól, és mindazoktól akik velünk együtt fontosnak érzik, hogy minél többen látogassanak el Jobbágytelkére.
Ismerjék meg sokan az ott élő emberek életét, kultúráját., munkálkodását.
(A falu egyre fogyó lélekszámú. A 80-as években 1600 fő. Napjainkban 600 fő a lakosság.)

Hiszünk benne, hogy Jobbágytelke természeti adottságaival, a hagyományos építészetet, településkultúrát bemutató házaival, az ott lakó emberek vendégszeretetével létrehozott falumúzeumával és Balla Antal Jobbágytelki Tájházzal alkalmas értékes falusi turizmus meghonosítására.
A falusi turizmus munkahelyeket biztosítana többeknek, így remélhetőleg megállítható lenne a lakosság elvándorlása.

KÉRJÜK, SEGÍTSE ADOMÁNYÁVAL SZÁNDÉKUNKAT!

VITÉZI ÉNEK ALAPÍTVÁNY
1087 Budapest, Kerepesi út 29/B